Moda

Tibet tespih hakkında daha fazla bilgi alın

Tibet tespih (Malas) kutsal dualar (mantra) sayım için kullanılır. Kullanıcı mutluluk ve huzur ile doldurun ve tüm kötü uzaklaştırmak için boncuk ana amacı budur. Mantra recitation için de kullanılır. Onlar büyük huzur, sevgi şefkat, sevinç ve mutluluk dünyaya getirmek amacı ile kullanılmalıdır. Kaynak olarak kabul edilir bereket bir insanın hayatında bırakın. Onlar Toplam 108 boncuklar ile gelip, Budizm ve Hinduizm için kullanılır.

Tibet tespih çeşitli malzemelerden yapılmış ama ahşap en yaygın olanıdır. Tercih edilen ahşap kutsal tahta veya çıkarılan Bodhi ağacı, sandal ağacı gelmektedir. Değerli ve yarı değerli taşlar yakut, inci, amber, kristal, gold, jade veya mercan gibi yapılmış bazı pahalı seçeneği vardır. Onlar da hayvan kemikleri, tohum veya insan kemik yapılabilir. Boncuklar bir arada tutmak için kullanılan dizeyi normal ipekten yapılmış ama bazen ne zaman insan saçı yapılabilir. Budist, Vajrayana ve Tantra renkleri ve boncuk için kullanılan malzemelerin belirli bir pratik belirtmek için kullanılabilir.

Tibet tespih (108) sayısı Avalokiteshvarana tarafından boncuk söylüyorum düşündü 108 tutkularını temsil etmek için kullanılır. Bunlar aynı zamanda bir kişinin en az yüz kere dua okur emin olmak için yerine koymak. 3 tarafından bölünmüş bir sayı 111 boncuklar var ve biraz daha az 27 ya da 18 gibi olan Malas da bulabilirsiniz.

Tibet tespih duaları yüzlerce veya binlerce kez daha yinelemek için kullanılabilir. Bu nerede bir kişi onlar oldukça kafa karıştırıcı olabilir yinelemeleri sayma çaba harcamanızı koymak zorunda kalmadan bu zikir Namazın anlamı hakkında düşünmek gerekiyor. Bir kişi bir mantra ile yapıldıktan sonra onlar yapılır kadar ikinci boncuk parmaklarını hareket. Kolye ya da bilezik olarak takılabilir. Hindu geleneklerine göre boncuklar, sağ el ile başka bir boncuk flicking başparmak kullanarak uygun şekilde kullanılmalıdır. Bütün bu süre, boncuk orta parmak sarılı. Budistler, ancak boncuk kullanarak sol el ve herhangi bir parmak bir sorun yoktur.

Tibet tespih saygı ve nezaket ile düzenlenen olduğunu unutmamak gerekir. Artırmak için yatıştırmak için güçlü bir yöntemle evcilleştirmek ve üstesinden gelmek için 4 farklı amaçlar için dualar okunduğu. Boncuk yatıştırmak için kullanılan kristal ya da inci olmalı ve beyaz veya açık renkli olmalıdır. Artırmak için kullanılan olanları gümüş, golf, bakır veya lotus tohum-meli var olmak ve yaşam süresi, liyakat ve bilgi artış için dua ederdi. Üstesinden gelmek için boncuk, safran, sandal odun ve diğer kokulu maddeler yapılır. B güçlü demektir işlemek için kullanılan olanlar, insan kemik veya raksha tohumlarından yapılır.