Moda

Nasıl doğru dizüstü bilgisayar satın almak

Bir dizüstü bilgisayar gibi hareket halinde olduğunuzda sizinle hiçbir yere götürebilirsin kullanmak uygun olur. Ancak, eğer iyi bir yatırım veren laptop para için değer ve ihtiyaçlarınızı karşılar. Burada bir dizüstü bilgisayar satın alma düşünmelisiniz şeyler vardır.

• Dizüstü amacı

Bir dizüstü bilgisayar satın alma birincil amacı nedir? Sörf web, faturaları online ödeme ve sosyal ağ sitelerinde olmak istiyor musunuz? Depolamak ve streaming video, müzik ve filmler için kullanmak niyetinde mi? Veya video prodüksiyon, grafik, fotoğraf düzenleme, ses kaydı vs gibi daha zorlu kullanımlar var mı. Amacınıza bağlı olarak, bir dizüstü bilgisayar satın almalıyım.

• Taşınabilirlik

Tutun zihin faktörler gibi ekran boyutu, kapasite ve dahili depolama aygıtı türü ve varlığı ya da CD/DVD sürücüsü yokluğu tüm bu faktörler olarak bir dizüstü bilgisayarın ağırlığı ve boyutunu etkileyebilir.

• Çok yönlülük

Çok yönlü dizüstü bilgisayarlar için mi arıyorsunuz? Çok yönlü dizüstü bilgisayar 2 bir arada laptop, üstü açık ya da güç ve dokunmatik ekran laptop işlevselliğini birleştiren ve sunduğu diğer taşınabilirlik ve rahatlık bir Tablet hibrid dizüstü bilgisayar var.

• İşletim sistemleri

Dizüstü bilgisayarınızın işletim sistemi, tüm dosyaları, yazılım, donanım ve bağlı aygıtları yöneten olarak önemlidir. OS X sadece Mac bilgisayarlarda yüklü olan ve bir kolay kullanımlı arayüzü ve iyi batarya hayat vardır. Krom, özel uygulamalar ve bulut tabanlı programları çalıştırmak için iyidir. İnternette gezinmek için iyidir.

• Rasgele erişim belleği (RAM)

RAM kapasitesi işlemci bir seferde birden çok görevi yönetmek için yardımcı olur. Temel RAM kapasitesi de 2 GB ise, ama 4 GB grafik, fotoğraf veya video düzenleme özelliklerini kullanmayı planlıyorsanız, daha iyi. Bazı dizüstü bilgisayarlarda 4 GB - 8 GB 32 GB bazılarında ise yüklü zaten. Sen düşünmek sen lüzum daha fazla bellek, RAM genişletmek sağlar bir dizüstü bilgisayar seçin.

• Ekran boyutu

Bir laptop üzerinden çeşitli için 17 inç ekran boyutu. Daha büyük bir ekran ve oyun oynarken, film izlemek ve videolar için belgeleri yan yana görüntülemek için en iyisidir. Büyük ekran boyutu, güç tüketimi ve dizüstü ağırlığı katkıda bulunabilir.

• Dahili depolama

Dizüstü bilgisayar dahili bir sabit disk sürücüsü vardır. Bir dizüstü bilgisayarın sabit disk boyutu bu bir masaüstü daha küçüktür. Çoğu dizüstü sürücüleri aynı koyda sığdırmak için çeşitli sağlayan modüler tasarımı ile gel.