Moda

Analog Dijital Watch - zaman geçiyor

Dijital saat veri bloğu olarak en son gadget'lerin. Artık eski dünya analog saati ayrılmaz bir parçası olan bir çift dönen el zaman bulmak zorunda kaldık. Vızıltı veya dijital saat bleep düz sayıları ile uyarı tutardım. Biz dijital teknoloji heyecan tadı ilk kez oldu.

Şimdi dijital teknoloji her yerde, bizim cepler için parmak uçları, televizyon ve akıllı telefonlar için dijital olarak tasarlanmış yapay uzuvlarımız. Ve şimdi bile dijital saat smartwatches yükselişi ile arkaik görünüyor. Bu yüzden, dijital ve analog teknoloji arasında büyük bir fark nedir?

Dijital elektronik sayısal sinyalleri üzerinde çalışan elektrikli aygıtlar gösterir. Örneğin, ikili basamak işleyebilirsiniz. Nasıl oldu? Bir sinyal, o zaman ayrı birimler olarak aktarılan küçük miktarlarda ayrılmıştır. Sürekli aralığı burada geçerli değildir. İki aralığı değerlerini-1 ve 0 bir sinyal zarar verebilir en basit yoludur. Örneğin, 0 gerilim 0'a karşılık geliyorsa 10 voltajı 1 için durabilir. Dijital sinyalleri ikili cebir taşıdı. Bilgisayarınıza bir dijital elektronik cihazı var.

Ama analog elektronik quantised değerleri işleme yeteneğine sahip değildir. Sürekli Aralık nerede bir çıkış ölçüm değeri ifade ettiği anlar. Örneğin, çıkış sürekli hız göstergesi güzel bir örnek analog elektronik değişkendir. Voltaj göre hızı 200 km 0 ile değişen. Dijital sinyal, sürekli ve değil ayrı bir analog sinyal aralığı. Mükemmel bir örnek olarak analog aygıt bir termometre var.

Günümüzde dijital analog dönüştürücülerini dünya veri işleme için kullanılır. Biz sık sık bunun farkında olmadan A/D dönüştürücü kullanın. Zaman bile bir gerilim ölçmek ve dijital veri miktarı belirten bilgisayarda görünür, analog dijital dönüştürücü resmin içine gel. Telefon modem analog dijital dönüştürücü bir bilgisayar yorumlayabilir dijital sinyal girdi sesini değiştirmek için kullanır.

Dolayısıyla, analog ve dijital saat arasındaki temel fark, sinyal işleme tarafından nedeniyle oluşur. Bir dijital saat sinyali kristal osilatör spawn ve bir prize güç salınım için yeterli. Ama bir analog saat, mekanik olarak döndürmek için elinde soran bir tekerlek zinciri çalışan bir denetleyici tarafından çalışır. Analog elektronik videoları ışık elektronik bilim çeşitli konularda atabilir.