Moda

Platin saatler hakkında daha fazla bilgi

Gençler için moda olanlar, plastik, reçine ve alaşımları veya metallerin bileşikleri şekillenir ve saatler neredeyse herhangi bir malzeme günümüzde, bazı daha fazla yuppie yapılır.

Yüksek ucunda, altın ve platin saatler var; Kristal ve elmas olanlar çivili deri ve metal askıları teknoloji olanları şık.

İzle Sanayi Platin ağırlıklı durumlarda ve kayışlar karmaşık mekanik ayarlamaları ve hareketleri ile high-end modelleri üretmek için kullanır. Altın ile karşılaştırıldığında sadece çok küçük bir miktar metal saatler içinde kullanılır; Ancak, hemen hemen tüm sigorta primi izle üreticileri bir platin var onların Aralık izle modelleri.

İsviçre birkaç numaraları sipariş üzerine her yıl alınır en büyük Platin saatı ve sadece çok üreticisidir. Ortalama olarak, yaklaşık 13000 saatler her yıl yaklaşık 50.000 İsviçre Frankı ortalama fiyat olarak üretilmektedir. Bu bir 18 karat altın saat 12.000 İsviçre Frankı ortalama bir fiyata satmak ile karşılaştırmak ve perspektif yerine oturuyor. Üretim sayıları hemen hemen yarıya mali durgunluk yıllarında ve tek, şimdi yavaş yavaş tekrar yükselen taleptir.

Platin gelişmiş değerini izlemek durumunda yüksek metal içeriğinde yansıtılır, metal ve platin saatler üretiminde beklendiği gibi uygulanır nispeten daha küçük üretim numaraları için ekipman kurmanın maliyeti yüksek çalışmanız gereken ek süre. Hassas sabitleme, saatçiler tarafından platin karmaşık mekanik hareketler de işaretli fiyat farklılıkları bir rol oynar.

Nasıl yapılır

Platin özellikleri benzersiz ve diğer metallerin aksine; temel malzeme porozite ortadan kaldıran çekiç ve tavlama, homojenizasyon işlemi boyunca gider. Platin saatler saf platin ve Rutenyum, hangi Platin yüzde 95'i oluşturan bir alaşım yapılır. Bu çok önemli çünkü bile minutest kirlenme kraterler ve girinti düz olmayan yüzeylerde veya çatlaklar oluşturarak metal bu davada neden olabilir.

Metal plaka sonra gerekli kalınlıkta alınır ve yuvarlak yuvarlak yüzey ya da şekilleri damgalı; Bunlar izle durumda form. Son yapılandırma aşamasında bilgisayar kontrollü Torna tarafından yapılır; yaklaşık 15 farklı araç kümeleri matkap ve dava ve diğer izlemek için kullanılır. Tüm süreç altın bir saat üç kat daha uzun sürer; düşük basınç uygulamaları ve daha yavaş aracı hızları da sürtünmeyi en aza indirmek için kontrollü bir şekilde yapılması gerek

Ürün hazır olduğunda, Lehçe ve hiçbir işaretleri ortadan kaldırmak aşındırıcı hamur birbirini izleyen katmanlar geçerli özel parlatıcılar tarafından mükemmel becerileri ile el cilalı izle durumdur. Farklı metalurjik özelliklere sahiptir çünkü el-parlatma için Platin şarttır; Ayrıca Platin için karakteristik parlaklık verir. Kayış bağlantı elemanları ve sarma düğmelerini de yapılan Platin vb sonunda izlemek durumunda tamamlamak için donatılmıştır.